Skip links
Rich Snippet listing Cable Wholesale over eBay and Amazon w callout

Ako na rich snippets vo wordpresse

Rich snippets po našom štruktúrované dáta. Pomocou rich snippets sa dá zvýšiť návštevnosť až o 30 %. Poďme si povedať čo to sú to rich snippets, ako sa používajú a ako vlastne zvyšujú návštevnosť.

Rich snippets sú dáta, ktoré majú zvýrazňovať vaše príspevky vo vyhľadávaní. Návštevník tak má lepšie informácie o tom čo sa na vašej web stránke nachádza. Málo ľudí o tomto zvýrazňovaní dát vie a preto máte veľkú výhodu pokiaľ začne rich snippets využívať.

Druhy rich snippets:
Existuje veľa druhov rich snippets. Takže tu sú:

  1. informácie o vašej firme: tel. číslo, adresa…
  2. recenzie: hodnotenie vašej web stránky
  3. obrázky: logo firmy, vaša fotografia
  4. produkty: cena, kvalita, zľava, stav skladu
  5. podujatia: koncerty, miesto akcie…
  6. recepty: doba prípravy, foto,
  7. ľudia: info o konkrétnej osobe
  8. hudba
  9. filmy

Myslím si, že rich snippets sa dá využiť na každej web stránke či blogu.

rich snippets

Ako zvyšuje Rich snippets návštevnosť

Predstavte si, že vaša web stránka sa nachádza na prvej strane na 5-6 pozícií vo vyhľadávaní na určité kľúčové slovo. To nie je až také úžasné čo poviete. Všetky výsledky vyhľadávania sú väčšinou podobne a tak návštevník automatický otvorí prvky, druhý alebo tretí odkaz.

S rich snippet sa však vaša web stránka stáva vo výsledkoch vyhľadávania oveľa výraznejšia než ostatné web stránky. Je štatisticky dokázané, že stránka, ktorá má pekný rich snippets je navštevovanejšia než ostatné web stránky. To však platí iba pokiaľ máte aké také pozície. Pokiaľ bude váš web na 5 strane, bohužiaľ tu mu moc rich snippets nepomôžu.

Rich snippets je v podstate bezplatný spôsob ako zvýšiť návštevnosť teda CTR (miera prekliku). Tento spôsob by ste preto mali určite využiť.

Ako používať rich snippets

V našom video návode môžete vidieť ako používať rich snippets na wordpress stránkach. Pomocou pluginu si jednoducho môžete pridať hodnotenie na každý váš príspevok alebo stránku.

Samozrejme okrem hodnotenia môžete použiť aj iné druhy rich snippets.

Ako na rich snippets

 

Rich snippets sa vo výsledkoch vyhľadávania nezobrazia hneď ale až po prvej indexácií vašej web stránky. Skontrolovať rich snippets môžete v nástroji:

https://developers.google.com/structured-data/testing-tool/

 

Aktualizácia pre Rich Snippets 2023

Pokiaľ vlastníte WordPress je ideálnym riešením plugin kk Star Ratings. Ten vám priamo do blogu pridá možnosť hviezdičkové hodnotenia, aké môžete vidieť aj pod týmto článkom. Skvelou správou je však to, že tieto žlté hviezdičky sa budú zobrazovať aj vo výsledkoch vyhľadávania Google.

 

Ako na rich snippets vo wordpresse Hladat Googlom
Ako na rich snippets vo wordpresse Hladat Googlom
4.7/5 - (celkom: 26 )

Zanechajte komentár

Zobraziť
Potiahni