Skip links
ako zarabat z domu

Ako zarábať peniaze z domu

Predstavte si, že sa ráno zobudíte a nemusíte ísť ráno do práce, ba dokonca dokážete si pomerne slušne zarobiť. A to všetko bez toho, aby ste opustili svoj byt. Áno, skutočne sa dá prácou z domova zarobiť tak, aby si ste uživili seba aj svoju rodinu. V tomto článku si povieme, ako zarábať z domova, respektíve ako funguje práca na doma. Predstavíme si niekoľko pracovných ponúk, ktoré by ste mohli vykonávať a pracovať z domova.

Predaj výrobkov a starých vecí

Ste šikovný kreatívny človek, remeselník alebo len máte veľkú predstavivosť? Ak áno, a dokážete vytvoriť zaujímavé výrobky, môžete ich začať predávať. Predávať môžete buď prostredníctvom vlastného e-shopu, napr. predajných portálov, ako napríklad jaspravim.sk, alebo prostredníctvom najväčšieho e-shop Amazon.com. Vlastný e-shop si dnes dokážete vytvoriť aj samy.

Vo výbere produktov sa medze nekladú, môže ísť o výrobky z dreva, maľované obrazy, rôzne dekorácie, oblečenie a podobne.

Predávať môžete taktiež staré nepoužívané veci alebo starožitnosti, ktoré zakúpite na miestnom trhu. Predávať sa dá takmer čokoľvek.

Písanie textov a e-bookov

Ak ste počas štúdia obľubovali slohy a nerobí vám problém dať dokopy niekoľko strán zaujímavého textu, tak táto práca je pre vás ako stvorená. Vašou prácou z domu bude písanie textov na mieru pre firmy, ale aj súkromníkov.

Firmy potrebujú na svojich webových stránkach prezentovať svoje podnikanie. Potrebujú teda výstižne popísať, čím sa zaoberajú a čo robia. Práve s tým im budete pomáhať. Texty budete tvoriť tiež pre nepoctivých študentov, ktorí potrebujú napísať seminárne, bakalárske alebo diplomové práce.

Pokiaľ by vás písanie naozaj nadchlo a ste skúseným odborníkom v nejakom odbore, môžete svoje vedomosti zhmotniť v podobe e-booku. Téma e-booku môže byť naozaj rôzna. Či už pôjde o svojpomocné budovanie záhradky, alebo o užitočné informácie z oblasti marketingu. Samozrejme, pokiaľ máte veľkú fantáziu, môžete napísať román alebo poviedku.

Prekladanie a doučovanie

Nie každý človek je zdatný v cudzích jazykoch. Práve títo ľudia budú potrebovať vašu pomoc. Možno budú potrebovať preložiť zopár strán textu alebo rovno celú knihu.

Vaše vedomosti v oblasti cudzích jazykov sa vám môžu zísť aj pri doučovaní. Možno si poviete, že toto nie je práca na doma, ale pravda je opakom. Cudzí jazyk sa dnes vyučuje už aj online pomocou video hovorov. Sám som sa týmto spôsobom naučil po anglicky. Cena za jednu vyučovaciu hodinu je od 10 po 20 € za hodinu.

Social marketing

Predstavte si, že vašou novou prácou na doma bude brázdenie po sociálnych sieťach a publikovanie príspevkov na nich. Áno, táto práca naozaj existuje aj u nás a je dobre zaplatená. Dnes má už takmer každá firma svoj firemný profil na Facebooku alebo Instagrame. Nie všetky firmy majú dostatok času a dostatok personálu, aby pravidelne publikovali príspevky na sociálnych sieťach. Práve to je vaša príležitosť. Vašou novou prácou na doma môže byť správa firemných účtov na sociálnych sieťach.

Budete pravidelne publikovať nové zaujímavé príspevky, fotky, videá a iný obsah. Každý expert sociálnych médií však musí špičkovo ovládať aj správu reklám na Facebooku a Instagrame.

Online marketing

Online marketing je široký pojem, do ktorého patrí aj vyššie spomínaný social marketing. Do online marketingu patrí optimalizácia pre vyhľadávače (SEO), content marketing, email marketing, PPC a mnohé iné oblasti.

V jednoduchosti povedaná, ide teda o správu reklám a zvyšovanie ziskov firmám. Netreba snáď spomínať, že ide o lukratívne práce na doma, ktoré sú dobre finančne ohodnotené.

Vlastné podnikanie

Ak myslíte vo veľkom a máte skvelé nápady, no neviete, ako ich predať ľuďom či založiť si vlastný podnik, pozrite si návod, ako začať podnikať. Nájsť dieru na trhu a využiť príležitosť je základ. Treba sa však vyzbrojiť trpezlivosťou. Od zisťovania dopytu, cez založenie firmy, získavanie financií, cieľavedomý marketing, až po samotný predaj produktov či služieb zákazníkom – podnikanie je beh na dlhé trate. 

Foto a video

Ak ste priaznivcom fotografovania alebo nakrúcania videí, táto práca je pre vás ako ušitá. Predstavte si, že dokážete zarobiť na svojich pekných fotkách. Ba dokonca dokážete zarobiť aj na fotkách, ktoré ste už nafotili. Vaše fotky sa dajú predávať.

Predaj prebieha na takzvaných fotobankách. Ide o akési e-shopy, kde sa fotky a videá následne predávajú. Každá zakúpená fotka sa môže následne legálne použiť na webovej stránke alebo kdekoľvek na internete. Zo svojho účtu môžete predať tisícky fotiek a za každú získate províziu.

Programovanie a tvorba webových stránok

Tvorba webových stránok dnes už nie je len doménou programátorov. Peknú webovú stránku dokážete vytvoriť pomocou redakčného systému za niekoľko hodín. Redakčný systém je vopred naprogramovaný systém, ktorý slúži na jednoduchú správu webových stránok.

Do redakčného systému si jednoducho nainštalujete šablóny a doplnky, ktoré potrebujete. Týmto spôsobom dokážete vytvoriť webové stránky alebo dokonca aj e-shop.

Týmto spôsobom si môžete slušne zarobiť, ak budete vytvárať webové stránky pre rôzne spoločnosti.

Problém však nastáva, pokiaľ bude mať klient nejaké špecifické požiadavky. Nie všetko sa dá upraviť cez editor redakčného systému. Vtedy treba zasahovať priamo do kódov webovej stránky. V takých prípadoch je už potrebná znalosť programovacích jazykov. Netreba však zúfať. Základné jazyky, ktoré sa využívajú pri tvorbe webových stránok (HTML, CSS a JavaScript), sa dajú naučiť behom niekoľkých mesiacov. Pokiaľ zvládnete tieto základné jazyky, môžete si pokojne nájsť aj prácu v nejakej reklamnej agentúre, ktorá bude potrebovať front-end programátora.

SEO – optimalizácia pre vyhľadávače

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, že prečo sa niektoré web stránky vo vyhľadávači Google zobrazujú na prvom mieste a niektoré na 10. strane? Ak áno tak odpoveďou je optimalizácia pre vyhľadávače. Je to proces pri ktorom sa špeciálnymi technikami zlepšujú pozície vo vyhľadávačoch.

Jednou z takýchto techník je aj písanie takzvaných SEO článkov, ktoré sa následne publikujú v rôznych magazínoch a blogoch. Podstatou SEO článkov je to, že v ich obsahu je umiestený odkaz vedúci na našu web stránku. Môže to byť napríklad odkaz typu Pre-pravnika.sk.

Google dokáže toto prepojenie, respektíve odkazovanie zaznamenať a na základe neho Vám priradí “hodnotenie”. Čím lepšie hodnotenie tým lepšie pozície.

Dúfam, že som vám pomohol pri výbere vašej vysnívanej práce na doma.

5/5 - (celkom: 1 )

Zanechajte komentár

Zobraziť
Potiahni